Ekonominin merkezindeki program Ekosantrik
 
TELEVİZYON Ekonominin merkezindeki program Ekosantrik Bugüne kadar oyunculuğu ve sunuculuğuyla tanıdığımız Seray Sever ile yıllarını ekonomi gazeteciliğine vermiş Volkan Akı, ekonomi haberciliğinin formatını değiştiren bir programa başladılar ve güleryüzle ekonomi programı nasıl yapılır onu anlattılar TV 8 ' de kesişen Volkan Akı ve Seray Sever, Ekim ayı başında ekrana gelmeye başlayan programlan ve diğer projelerini MediaCat ' le paylaştılar.

Ekosantrik izleyicilerden gelen geri dönüşler çok iyi, henüz çok yeniyiz. Bir buçuk ay oldu. O yüzden izleyiciden ziyade konuklardan gelen dönüşler var. Güleryüzlü bir ekonomi programıyız. Bilgilendirme yaparken insanları sıkmıyoruz.

Gelen konuklar mutlu ayrılıyorlar. İzleyici mailleri de olumlu. İkiniz de farklı geçmişlerden geliyorsunuz.

Amacımız ekonomiyi ciddi kalıbından çıkarıp izlenebilir bir hale getirmek.
Ben de Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü 1995 mezunuyum. Ama bugüne kadar hep televizyonculuk yaptım. Son iki yıldır da kendi kurduğum prodüksiyon şirketiyle, iinans, ekonomi ve ticaretin içine daldım. Zaten bilgi sahibiydim. Piyasayı daha yakından takip etmeye başladım. Volkan ' ın da çok desteği oldu. Program başlamadan önce de bir ön çalışma yapıp, kendimizi güncelledik. Böyle bir program oluşturduk. Ekosantrik, ekonominin merkezi dedik.

Programınızın formatı
Hafta içi her gün 12. 3013. 00 arası, yarım saatük çok keyifli bir program. Yarım saate sığdırılacak her şeyi sığdırıyoruz. Konuklarımız da sektörün önemli temsilcileri oluyor. Ekonomi sözlüğü bölümünde, sürekli kullanılan ekonomi terimlerinin ne anlama geldiğini anlatıyoruz. Yabancı dil konuşmuyoruz, ekonomiyi daha anlaşılır bir Türkçeyle konuşuyoruz.

Halkı bilinçlendirmek gibi bir sosyal sorumluluk amacımız
Öyle bir amacımız yok. Klasik ekonomi programlarındaki bütün bilgilendirme bizim içimizde de var. Hem bilgi veriyoruz hem de anlaşılır dil kullanıyoruz. Bilmeyenler de anlıyor.

Artık beni prodüktör olarak görme ihtimaliniz çok yüksek. Çünkü yapmak istediğim çok güzel projeler var. Daha ağırlıklı olarak komedi dizileri ve televizyon programları prodüksiyonuna devam edeceğim. Ekranda da yine talkshowcu kadın tarzımın devam edeceği projeler olacak, muhtemelen gece kuşağında.